Antalya da Konut Fiyatları Düştü 2

Antalya da Konut Fiyatları Düştü

Antalya da Konut Fiyatları Düştü 2

Garanti desteğiyle hazırlanan Reıdın.com Emlak Endeks”in raporuna göre, kasım ayında konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Bursa, en çok değer kaybettiği il Antalya oldu. Bursa”da metrekare fiyatı 923 TL”den 933 TL”ye çıkarken, Antalya”da 808 TL”den 798 TL”ye indi.

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli”deki konut satış fiyatları ile kira değerlerinin mercek altına alındığı Reıdın.com Emlak Endeksi Kasım 2010 raporu yayınlandı.

Rapora göre, Bursa bir önceki ayla karşılaştırıldığında metrekare başına yüzde 1,08″lik değer artışıyla konut fiyatlarının en fazla arttığı il oldu. Metrekare satış fiyatı 923 TL”den 933 TL”ye çıktı.

Bir önceki aya oranla metrekare başına konut satış fiyatlarında yüzde 1,24 düşüş yaşanan Antalya ise konut fiyatlarının en çok değer kaybettiği il oldu. Metrekare satış fiyatı 808 TL”den 798 TL”ye indi. Aynı dönemde İstanbul, İzmir ve Kocaeli”nde konut satış fiyatları sırasıyla yüzde 0,55; yüzde 0,09 ve yüzde 0,01 oranında artarken; Adana”da yüzde 0,84; Ankara”da ise yüzde 0,24 oranında azaldı.

Rapor, Kasım 2010″da satılık konut fiyatları açısından bir önceki aya göre en çok değer artışı görülen ilçenin İstanbul Sarıyer (yüzde artı 2,11), en çok değer kaybı yaşanan ilçenin ise İzmir Güzelbahçe (yüzde eksi 2,02) olduğunu ortaya koydu.

Bir önceki aya nispeten Kasım 2010″daki kira değerleri incelendiğinde metrekare kira değerinin 6,83 TL”den 6,88 TL”ye çıktığı İstanbul, bir önceki aya oranla yüzde 0,73″lük artışla kiraların en fazla yükseldiği şehir oldu. Bursa ise yüzde 1,31 oranındaki düşüşle, bir önceki aya göre kiraların en fazla değer kaybettiği il oldu. Şehirde metrekare kira değeri 4,58 TL”den 4,52 TL”ye indi. Kira değerlerinde, Adana ve Antalya”da sırasıyla yüzde 0,61 ve yüzde 0,26 oranında değer artışı yaşandı. İzmir ve Kocaeli”deki metrekare kira değerleri sırasıyla, yüzde 0,21 ve yüzde 0,46 oranında azaldı. Buna karşılık Ankara”da kira değerlerinde değişim gözlenmedi.

Rapor, Kasım ayında bir önceki aya göre konut kira değerleri açısından en çok değer artışı yaşanan ilçenin Antalya Muratpaşa (yüzde artı 2,03), en çok değer kaybeden ilçenin ise İstanbul Arnavutköy (yüzde eksi 2,24) olduğunu gösterdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>