Milletvekilleri ve Meclis Personeli içi Konut Yapılacak 2

Milletvekilleri ve Meclis Personeli içi Konut Yapılacak

Milletvekilleri ve Meclis Personeli içi Konut Yapılacak 2

İncek mevkiinden yapılması planlanan toplu konut projesi için ise şu ana kadar 241 milletvekili ve personelden başvuru alındı.

Ayrıca personel için Ankara-Yapracık Toplu Konutları için, TBMM çalışanlarından 399 başvuru yapıldı. Bu başvurulardan 116 kişi peşinat bedellerini yatırarak TOKİ ile ön sözleşmesini imzaladı.

-AKP, MİLLETVEKİLİ LOJMANLARINI SATIŞA ÇIKARDI-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin 2002’de iktidara gelmesiyle birlikte milletvekili lojmanlarını satışı çıkarmıştı. Böylece 1987 ile 2003 yılları arasında milletvekillerinin oturduğu lojmanlar boşaltıldı. Ardından milletvekilleri Ankara’nın değişik semtlerinde kendilerine kiralık ya da satılık ev aradı. Vekiller; Oran, Çukurambar, Subayevleri, Çayyolu başta olmak üzere değişik yerlerde oturmaya başladı.

AKP’li milletvekillerinin oturmak için tercih ettiği yerler ise Başbakan’ın oturduğu Subayevleri’nin yanı sıra Çukurambar oldu.

-EN ÇOK ŞİKAYET EDİLEN KONU KİRA OLDU-

Milletvekilleri lojmanları boşalttı, ancak tartışma bitmedi. Çünkü lojmanlardan sonra yüksek kiralarda ev tutan milletvekilleri bu durumdan çok yakındı. Bazı milletvekilleri ise kiralık ev tutmak yerine misafirhanelerde kalmayı tercih etti.

-LİDERLERİN GÖZDE YERLERİ-

Liderlerin oturmak için tercih ettiği mekanlar ise farklı oldu. Başbakan Erdoğan’ın oturmak için tercihi Subayevleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çukurambar,CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ise Beysukent Angora Evleri oldu. Yıllardır Tandoğan’da bir apartman dairesinde oturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Çayyolu’nda villa yaptırdı.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yıllardır Güniz sokakta oturuyor. Necmettin Erbakan’da Balgat’ta yaşıyor.

-HEM ANKARA’DA HEM İSTANBUL’DA OTURANLAR-

Başbakan’ın Ankara’daki evinin yanı sıra İstanbul’a gittiği zaman Üsküdar’daki evinde kalıyor. DSP Genel Başkanı Masum Türker de hem Ankara’da hem İstanbul’da oturuyor. Türker, Ankara’da Yıldız’da, İstanbul’da ise Ataşehir’de yaşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>